Konuk Defteri
Ad Soyad :  
Şehir :  
Mesaj :  
Güvenlik Resmi : Değiştir
Güvenlik Resmi :  
Büyük-küçük harf duyarlıdır!


antalya -ahmet karataş1/31/2018
tek kelimeyle adamsin !
istanbul -erdem çınar 1/31/2018
sıfırdan başlayıp 5 ayda çok ilerlettim kendimi. 5 ay önce you are happy nin soru hali nasıl sorulur bilmezken şimdi videolarınızdaki büyük konulara hakimim. yalnız şöyle bir şey var hocam, cevap verirken birkaç saniye düşünüyorum cümleyi kurarken bile devam ediyor bu. bunu aşmak ve konuşmayı akıcı bir hale getirmek için neler yapılabilirim? çünkü bu durum şevkimi kırıyor.
websitemde öğrenmenin sırrı isimli sayfayı okuyabilirsiniz. konuşma becerinizi geliştirmeniz için ingilizce konuşabileceğinuz birini bulup bol bol pratik yapmalısınız.
istanbul -mehmet 1/24/2018
sıfat fiilleri anlamaya çalışırken yamuldum :) hocam şimdi her sıfatı sıfat fiil yani fiilleşmiş sıfat yapmak için ed mi koyacağız en sonuna?
her zaman değil. çeşitli ekler var. bunun için 5. seviyede bulunan suffix ve prefix konularını da seyretmenizi tavsiye ederim.
istanbul -tuna k.1/23/2018
hocam merhabalar, çok faydalı bir iş yapıyorsunuz sonsuz teşekkürler. ispanyolca için de bir çalışmanız mevcut mu kısa zaman içerisinde?
teşekkür ederim. kısa zaman içerisinde olmaz ama planlarım içinde o da var.
ankara -uğur22.1.2018
hocam böyle bir emeği hiç bir ücret almadan karşılıksız yapıyor olmanız olağan üstü bir şey. gerçekten çok saygı duyduğum birisiniz. bir hafta önce sizi keşfettim ve o zamandan beri sizin videolarınızla bilgilerimi tazeliyorum. "faydalı bilgisini paylaşmayan insan ile ekmeğini paylaşmayan insan arasında bir fark göremiyorum" demişsiniz. bu sözle size saygım daha da arttı. başarılar diliyorum.
izmir -yunus taşcı22.01.2018
öncelikle teşekkür ederim bu güzel siteniz ve videolarınız için. sormak istediğim şey konuların tümü bitti mi acaba? yoksa yeni videolar eklemeyi düşünüyor musunuz?
elbette ki bütün konular bunlardan ibaret değil ancak ingilizce öğrenmek için en önemli ve gerekli olan konular mevcuttur. zamanla yeni videolar da gelecek.
istanbul -şevket galip1/18/2018
hocam harika bir iş çıkartmışsınız, size teşekkür ederim, birkaç videonuzu izledim ve notlar alıyorum. fakat bir yerlerde fiillerin birinci, ikinci üçüncü halleri gibi şeylerle karşılaştım. bunlar nelerdir? birinci hali geniş zaman, ikinci hali geçmiş, 3.hali gelecek mi?
websitede 4. seviyenin ilk videolarinda bu sorunuzun cevabı mevcuttur. videoları sırasını bozmadan seyrederseniz daha faydalı olur.
ankara -gülhan zeyrek1/12/2018
bu güzel ve faydalı siteyi en zor zamanımda ve kısa sürede ingilizceyi temelinden öğrenmem gereken zamanda arkadaş tavsiyesi ile öğrendim ilk defa bir tavsiye yaradı bana fazlası ile kısa ve net mükemmel diyebilirim karşılıksız beklenti olmadan yapmış olduğunuz bu site için çok teşekkür ederim her fırsatda tavsiye edeceğim bende.yine de bu emeğin maddi olmasada manevi bir karşılığı olabileceğine inanıyorum bu konuda yapabileceğim birşey olursa bende burdayım
istanbul -gökhan ateş1/11/2018
hocam sizden çok şey öğrendim, allah razı olsun. kafamda tek soru işareti şu it is kalıbı. mesela bi videonuzda generally mothers make the breakfast for kids but on mothers day it is vice versa" yazmışsınız. oradaki it is ne görevinde, veya bir şeyin yerine kullanılmışsa neyin yerine kullanılmış. çoğu insanın it is konusu yüzünden kafası karışıyor hocam. bunu buradan yazıp bir de it is ile video yaparsanız birçok insanın kafasındaki kocaman soru işaretini gidermiş olursunuz.
it is bir çok anlama gelir ama bahsettiğim cümlede it is = bu demektir.
antalya -mine nergiz11.01.2018
sizi faceboktan takip ediyorum çok uzun zamandir. bugün ilk defa miviversite nedir diye baktim ve inanamadim nasil olurda bu zaman a kadar bu siteden faydalanmadim.. çok ama çok faydali harika bir şey yapmişşiniz özkan bey teşekkürler..
gaziantep -bekir çetin1/11/2018
hocam get use to, be use to gibi konuları işlememişsiniz sanırım. ayrıca fiillerine ing eki de olduğu söyleniliyor. kafam karıştı.
istanbul -murat öz1/10/2018
hocam hemfikir olmak olmamak videosunu izledim, en zorlandığım video oldu sanırım. konuyla ilgili ilgili örnekler ve ayrıntılar yapacağız demişsiniz, umarım ileriki videolarda vardır.
oman -tülay güler10.01.2018
merhaba iyi günler özkan bey. ben 1 yıllı aşkın yurtdışında yaşıyorum ve ing tek kelime bilmiyordum. int araştırma yaparken sizin sitenizi buldum ve gerçekten çok memnunum. yurtdışında yaşamamın en büyük avantajı herkesin ing konuşması ve böylelikle dinlediğim videoları günlük hayatmda da pekiştirerek ilerlemem.bana çok ama çok yardımcı oldu siteniz çok teşekkür ederim.
izmir -burcu ceylan1/9/2018
hocam emeğiniz için size çok çok çok teşekkür ederim. biliyorum bu sorunun sorulmasından siz de sıkıldınız ama eski videoların ses ve görüntü kalitesi yüzünden anlayamadığımız yerler oluyor, yeni videolar ne zaman gelecek? çektiyseniz bi zahmet yükleyin :)
kayseri -ahmet kaan gümüş1/9/2018
i wish videosunda en alttan 2. örekte could lu olanı would have şeklinde yaptınız ama video başında ve sonundakş örneklerde could have şeklinde yazıyor hangisi doğru acaba yarın sınavımız varda
her iki şekli de doğrudur.
istanbul -sinan yağız1/9/2018
hocam modalların birçoğuyla ilgili harici bi video yapmışsınız ama need to ile ilgili genel modal tantımları dışında yok sanırım. need ve need to şeklinde iki farklı anlatımı var ama sizin anlatımınız dışında pek anlayamıyorum,sanırım bi modal-yardımcı fiil şeklinde bir de sadece fiil şeklindeymiş. bununla ilgili bi video yaparsanız çok güzel olur. selamlar...
van -meltem gümüş1/6/2018
merhaba özkan bey gerçekten nasıl teşekkür edeceğimi bilemiyorum videolarınız sayesinde ingilizcem çok gelişti.geçen seneye kadar bi helloyu biliyordum ingilizcede ama yazdan beri sürekli çalışıyorum günlük 10 kelime ezberlemeye çalışıyorum.size gerçekten çok teşekkür ederim videolarınızı paylaştığınız için.
izmir -serkan altın1/5/2018
hocam sıfırdan "ben bir öğrenciyim" demeyi bile bilmeyen, hatta alfabeyi bile bilmeyen biri günde 1-2 saat videolarınızı izleyip üzerine internetten örneklerle pekiştirerek ve bunun da yanında kelime ezberleyerek 3-4 ay içinde ingilizce öğrenebilir mi?
elbette ki teorik olatak birşeyler öğrenir. ama sadece videolar testler yeterli olmaz. pratik yapabileceğiniz birileri de olmalı.
ankara -murat temelci1/5/2018
çok güzel ve başarılı bir site ve gerçekten ingilizce eğitimini bu kadar güzel ve öz sade şekilde veren başka birisini daha tanıyamayız.
bursa -eren02.01.2018
hocam seni sevdim :)
izmir -seray kartal12/29/2017
hocam need to ile supposed to arasında fark var mı?
need to - gereklilik be suposed to - gereklilik+beklenti
istanbul -aslan aydemir12/27/2017
hocam had better kalıbında olumsuz soru yaparken olması gereken dizilim şu şekilde mi: had we better not go home?
had we better not go home? hadnt we better go home? her ikisi de doğrudur.
izmir -okan vural12/24/2017
hocam özel bir soru sormak istiyorum, ingilizceden bağımsız: sizin en sevdiğiniz 5 kitap hangisidir, birkaç tanesini önerebilir misiniz?
1. bir çift yürek - marlo morgan 2. kürk mantolu madonna- sebahattin ali 3. simyacı - paulo coelho 4. tanrıların arabaları -erich von daniken 5. aşk - elif şafak
demir -yağmur 12/20/2017
hocam siz ingilizce konuşmak için neler yaptınız, hangi raddeden sonra işte şimdi konuşuyorum, filmleri altyazı olmadan anlıyorum dediniz?
o kişiden kişiye değişen bir şey. ama ben ingilizce hikayeleri okuyup anladıktan sonra derste tahtanın önüne çıkıp da özetini anlatmaya çalışırken yavaş yavaş anladım ki yapabiliyorum. yani yanlış anlatıyordum ama hocam düzelttikçe güzelleşti ingilizcem. işin sırrı yanlış yapmaktan korkmadan pes etmeden ilerlemektedir.
istanbul -nevin acar17.12.2017
hocam ben ingilizce kursuna gidiyordum fakat sizin siteye girince kursu bıraktım sizinle çalısıyorum. there is tere are konusunda resimdeki olayları anlatma bana çok faydası oldu.her konuda o şekilde görerek anlatma egzersizleri olursa çok daha iyi konuları kavrayabiliriz. bir de .... lı parçaların içini doldurmaları sizin anlatımınızla yaparsak kitap okumada bize yardımcı olur. beni sitenize kaydedermisiniz.
ilginiz için teşekkür ederim. siteye eklenilmiyor. website tamamen ücretsiz ve üyelik istemeyen açık bir ortamdır. videolardan veya diğer kaynaklardan faydalanmanız için herhangi bir kayıt olma koşulu veya durumu yoktur.

İlk 1 2 3 4 5  ... Son